MIASTO LIMANOWA W CZOŁÓWCE RANKINGU GMIN SUBREGIONU SĄDECKIEGO!

W tegorocznej, 11. już edycji Rankingu Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego Limanowa uplasowała się na 5 miejscu. Ocenie efektywności gospodarczej, inwestycyjnej i społecznej poddane zostało aż 38 gmin z powiatów: gorlickiego, limanowskiego i nowosądeckiego oraz miasto Nowy Sącz.


Tegoroczne podium w ocenia końcowej przypadło w udziale Muszynie (I miejsce), Chełmcowi ex aequo z Nowym Sączem (II miejsce) oraz Staremu Sączowi (III miejsce).

Co istotne, na ocenę końcową rankingu składają się uzyskane punkty aż w  dwudziestu czterech szczegółowych wskaźnikach przyporządkowanych do czterech głównych kategorii, którymi są generowanie dochodów, pozainwestycyjna działalność gospodarcza, aktywność inwestycyjna gminy i efekty polityki społecznej. Miasto Limanowa stanęło na II stopniu podium w kategorii "Pozainwestycyjna działalność gospodarcza". W tym zestawieniu lepszy okazał się być tylko Stary Sącz, a trzecie miejsce przypadło w udziale Muszynie.Uroczysta Gala „Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego w 2018 roku” odbyła się 28 czerwca br. w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, Miasto Limanowa reprezentowane było przez Burmistrza Władysława Biedę, V-ce Burmistrza Wacława Zonia, Przewodniczącą Rady Miasta Jolantę Juszkiewicz oraz V-ce Przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Orzechowskiego.

Tagi

GALERIA