FESTIWAL MUZYKI I SMAKÓW

Zapraszamy mieszkańców i gości przebywających w Limanowej, na wspaniały regionalny festiwal muzyki i smaków, jaki odbędzie się 25 sierpnia (niedziela) w Parku Miejskim. Festiwal łączy ze sobą dwa wydarzenia – akcję w ramach odkrywania Beskidu Wyspowego „Beskidzkie rytmy i smaki”, organizowaną przez miasto Limanowa i Forum Gmin Beskidu Wyspowego oraz XIX Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego.


Będą góralskie, znajome i te mniej znajome nuty, brzmienia tradycyjne oraz nowoczesne w wykonaniu zespołów regionalnych: „Limanowianie”, „Kijom Worci”, „Kapela Jare Zytko”. Najważniejsze, że grane będą z sercem, by rozsławić limanowską ziemię.
Oprócz walorów artystycznych, na limanowskim festiwalu nie zabraknie uczty smaków, bowiem limanowskie gospodynie, przygotowanymi aromatycznymi potrawami, staną do konkursu potraw regionalnych.Widzowie zgromadzeni w limanowskim parku będą ponadto świadkami konkursu rękodzieła artystycznego oraz konkursu tradycyjnych scenek obyczajowych i pieśni ludowych.
Tegoroczny festiwal muzyki i smaków ma udowodnić, że Limanowa jest miastem nowoczesnym, ale również pełnym tradycji, smaku i ludowego folkloru. Zapraszamy !

 

Tagi