Wystawa fotografii pt. „Ekwiwalent”

W Miejskiej Galerii Sztuki aktualnie prezentowana jest wystawa fotografii Alicji Przybyszowskiej pt. „Ekwiwalent”. Wernisaż otwierający wystawę odbył się w czwartkowe popołudnie – 26 września.


Dyrektor biblioteki Joanna Michalik po przywitaniu autorki wystawy, artystów, fotografów, władz samorządowych oraz wszystkich zgromadzonych gości przedstawiła krótko biogram Alicji Przybyszowskiej. Pani Alicja nie po raz pierwszy gości w naszej Miejskiej Galerii Sztuki. Brała udział w wystawie zbiorowej z Krynickim Towarzystwem Fotograficznym oraz prezentowała indywidualną pt. „Maroko”. Tym razem eksponuje fotografie pod intrygującym tytułem „Ekwiwalent” – mówiła.

Kolejno  głos zabrała autorka wystawy - Sądeczanka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu na kierunku: Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych o specjalności: Sztuki Wizualne i Cyfrowa Kreacja Obrazu, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP w Luksemburgu, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, wykładowca w Szkole Fotografii Katarzyny Bielak, laureatka wielu nagród w dziedzinie fotografii. Rozpoczynając podziękowała wszystkim gościom za przybycie i wyraziła zadowolenie z możliwości realizacji wystawy. Wyjaśniła niebanalnie brzmiący tytuł wystawy oraz odniosła się do klucza, jakim kierowała się przy doborze prac do tej ekspozycji. Wystawa jest nietypowa. Zobaczycie Państwo fotografie o różnorodnej tematyce: ludzie, reportaż, krajobraz i architektura. Co więcej, zarówno zdjęcia czarno-białe, jaki i kolorowe, pionowe i poziome. Każde ze zdjęć tworzących wystawę zostało nagrodzone w konkursach międzynarodowych.

Wystawę można oglądać do 18 października.

Zachęcamy i zapraszamy!

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej

Tagi

GALERIA