Występ Zespołu Mob rozpoczął jesienny cykl koncertów w limanowskim muzeum

W piątkowy wieczór 11 października limanowskie muzeum wypełniła muzyka, która przyciągnęła liczną grupę wielbicieli dobrego brzmienia. Zespół Mob w składzie Kuba Tokarczyk, Jakub Kozub, Wojtek Klimczak oraz Adam Leśniak, dał wyśmienity koncert, który był interesującą mieszankę alternatywnego popu, bluesa, jazzu i rocka.


 Atmosferę najbardziej budowała pasja muzyków, którzy z niezwykłą swobodą i naturalnością grali dla publiczności swoje autorskie kawałki oraz utwory Stanisława Sojki. A skoro był to pierwszy Jam na MARSIE, to jak przystało na prawdziwe jam session nie zabrakło zaskakujących improwizacji, które swoją spontanicznością zachęcały widownie do wspólnego śpiewania wraz z zespołem. Dwór Marsów zabrzmiał utworami zespołu: „Swanee” czy „Like Stardust” wywołującymi oklaski oraz klasykami z repertuaru Sojki,  m.in. „Tolerancja” czy „Muchi” w zaskakujących aranżacjach muzycznych.

Widownia będąca pod wrażeniem występu Zespół Mob oraz klimatu jaki towarzyszył graniu w zabytkowych dworskich wnętrzach, nagrodziła młodych muzyków oklaskami. A gdy artyści, chcieli już zniknąć ze sceny, publiczność poprosiła kolejnymi oklaskami o bis. Dzięki czemu mieliśmy szanse jeszcze usłyszeć fragmenty utworów, które zespół przygotowuje do przyszłych nagrań. Chyba nikt z opuszczających muzeum późnym piątkowym wieczorem nie żałował 10 zł wydanych na bilet.

Dla tych, którzy przegapili piątkowe wydarzenie pozostaje zobaczyć fragment nagrania zamieszczony na profilu muzeum na facebooku i wybrać się do muzeum na kolejny  koncert zaplanowany na początek listopada:
https://www.facebook.com/MuzeumRegionalneZiemiLimanowskiej/videos/402612483754664/

Można stwierdzić, że formuła cyklu muzycznych spotkań pod tytułem Jam Na MARSIE sprawdziła się od pierwszego koncertu. Dlatego już teraz zapraszamy wszystkich lubiących dobrą muzykę na kolejny koncert 2 listopada. Tym razem wystąpi Sebastian Atrament w rockowo-bluesowym „zaduszkowym” repertuarze. Muzyk z Nowego Sącza w swoim solowym koncercie akustycznym zaprezentuje nam plejadę utworów ikon polskiego rocka, w tym Dżemu, Maanamu, Republiki czy Obywatela G.C.

Liczba miejsc na koncercie jest ograniczona, dlatego bilety w cenie 10 zł (w cenie znajduje się catering), będę dostępne w systemie przedsprzedaży od 22.10. – 02.11., jak również bezpośrednio przed i w trakcie koncertu, do zakupienia w siedzibie muzeum przy ul. Józefa Marka 13 w Limanowej.

Więcej informacji na temat zbliżającego się koncertu pojawi się na naszym profilu i stronie internetowej już wkrótce. Już teraz serdecznie zapraszamy.


Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej

Tagi

GALERIA