Podsumowanie z wernisażu wystawy pt. "Malarstwo i rzeźba"

Prace limanowskich autorów obfitujące w bogatą kolorystykę, a precyzyjnie wykonane rzeźby o różnorodnej tematyce prezentują się wyjątkowo spektakularnie. Niektóre z obrazów przywołują w odbiorcy wspomnienie o pięknych letnich i jesiennych dniach. Dzieła zachęcają do głębszej refleksji i osobistej interpretacji przekazu. To wszystko w Miejskiej Galerii Sztuki.


Dnia 24 października b.r. wernisaż wystawy pt. "Malarstwo i rzeźba" rozpoczęła Aleksandra Trojanowska, która zinterpretowała wiersze Pana Mariana Wójtowicza. Pięknie podsumowała tę część otwarcia wystawy Pani Dyrektor MBP w Limanowej -  Joanna Michalik słowami: ,,Poezja to mówiące malarstwo, a malarstwo - milcząca poezja''. Ciepłymi słowami przywitała także licznie przybyłych gości, w tym autorów prezentowanych prac: Bogusława Juszkiewicza, Mariolę Kozioł-Rusnarczyk, Annę Rosiek i Mariana Wójtowicza.
Na wernisażu pojawili się również przedstawiciele władz samorządowych, tj. Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa - Jolanta Juszkiewicz, Radny Rady Miasta Limanowa - Leszek Mordarski, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa - Wojciech Korabik. Przewodnicząca Rady Miasta gratulowała autorom wystawy efektów wspaniałej pracy oraz pasji.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był Pan Bogdan Juszkiewicz, który postanowił zaprosić pozostałych artystów do wspólnej wystawy. "Obserwacja rzeczywistości wokół mnie" – to bodziec twórczy artysty.

"Rzeźba to moje hobby od najmłodszych lat, które pielęgnuje aż po dzień dzisiejszy z czterdziestoletnią tradycją" - mówił Pan Marian. Artysta czule i skromnie wspominał przebieg swoich postępów.

Otaczający świat to inspiracja dla Marioli Kozioł - Rusnarczyk do stworzenia fantastycznych obrazów prezentowanych na ścianach Galerii.

Fotografię i malarstwo łączy światło, którymi świetnie operuje Anna Rosiek co stanowi główny motyw jej prac. Artystka podziękowała swoim uczniom, koleżankom i kolegom za chęć uczestnictwa w wydarzeniu.

Cieszymy się, że na terenie Limanowej mamy tak utalentowanych artystów, których sztuka niewątpliwie nas zachwyciła. Gratulujemy wspaniałych prac i życzymy dalszych sukcesów, a także kolejnych ekspozycji wspaniałych dzieł ich autorstwa.

Wystawa prezentowana będzie do 27 listopada. Gorąco zachęcamy do poświęcenia chwili na kontakt ze sztuką i odwiedzenie Miejskiej Galerii Sztuki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej

Tagi

GALERIA