N.O.W.I. Kyokushin Cup 2019 za nami!

9 listopada 2019 roku pod patronatem firmy N.O.W.I odbyła się 3 edycja Limanowskiej Ligi Junior Karate Classic IKO Nakamura – N.O.W.I. KYOKUSHIN CUP 2019 dla dzieci i młodzieży Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate. W turnieju wzięli udział trenujący we wszystkich naszych sekcjach i grupach, dlatego też łącznie do zawodów zostało zgłoszonych 118 zawodników.


Zawodnicy walczyli w kumite w pełnym kontakcie wedle światowych przepisów IKO Nakamura z podziałem na kategorie wiekowe oraz wagowe. Sala gimnastyczna przy ZSP nr 1 w Limanowej w tym dniu gościła rekordową liczbę kibiców, zawodników oraz ich rodziców i rodzeństwo.
Sędzią głównym zawodów był shihan Zbigniew Goliński 5 dan, natomiast sędzią technicznym sensei Marcin Guzik 2 dan.
Walki turniejowe sędziowali: sensei Zbigniew Gągola 3 dan, sensei Tadeusz Dyrek 1 dan, sensei Justyna Woźniak 1 dan, sempai Mateusz Puch 1 kyu, sempai Paweł Tokarczyk 2 kyu, sempai Mateusz Pławecki 2 kyu. A także zawodnicy z najwyższym stopniem w grupie zaawansowanej (do 14 lat): sempai Julia Matląg 6.3 kyu, sempai Nikola Smorońska 6.1 kyu, sempai Szymon Dyrek 6.3 kyu oraz sempai Brajan Bulanda 6.3 kyu.W czasie otwarcia turnieju Zarząd Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate uhonorował przybyłych gości wręczając podziękowania:
   panu Andrzejowi Kędroń oraz panu Grzegorzowi Pietrzak – właścicielom firmy N.O.W.I. za wsparcie naszego klubu i objęcie patronatem 3 edycji limanowskiej ligi karate
    pani mgr Kazimierze Zięba Dyrektor ZSP nr 1 w Limanowej
    oraz panu mgr Władysławowi Bieda Burmistrzowi Miasta Limanowa

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała pani mgr Kazimiera Zięba.W trakcie trwania turnieju zbieraliśmy pieniądze do puszki na rzecz Justyny Stochel, która walczy na śmierć i życie z guzem pnia mózgu. 10 lat temu sempai Justyna Stochel trenowała w naszym dojo w grupie dziecięcej. Jedynym ratunkiem dla Justyny jest leczenie w Monterrey w Meksyku! Koszt leczenia to ponad pół miliona złotych. W czasie tych kilku godzin zebraliśmy łącznie 2045,55 zł i taką kwotę przekażemy 12 listopada na konto fundacji SiePomaga! Dziękujemy bardzo! DŌMO ARIGATŌ!Pomiędzy walkami zawodnicy i zgromadzeni kibice mogli podziwiać pokazową walkę sempai Mateusza Pucha z sempai Kacprem Sukiennikiem.Medaliści N.O.W.I. Kyokushin Cup 2019:

Liczba zawodników w kategorii: 7
1 miejsce – Alan Pękala
2 miejsce – Brajan Bulanda
3 miejsce – Amadeusz Oleksy
3 miejsce – Filip Golonka

Kumite Dziewcząt 2008 – 2009 -40 kg.
Liczba zawodniczek w kategorii: 8
1 miejsce – Weronika Respekta
2 miejsce – Emilia Zajączkowska
3 miejsce – Lena Marek
3 miejsce – Lilianna Górska

Kumite Dziewcząt 2008 – 2009 +40 kg.
Liczba zawodniczek w kategorii: 6
1 miejsce – Marlena Kądziołka
2 miejsce – Julia Matląg
3 miejsce – Gabriela Hojda
3 miejsce – Zuzanna Włodarczyk

Kumite Chłopców 2006 – 2007 OPEN
Liczba zawodników w kategorii: 6
1 miejsce – Radosław Juszczak
2 miejsce – Wiktor Siedlarz
3 miejsce – Michał Banach
3 miejsce – Roland Cudek

Kumite Dziewcząt 2006 – 2007 -45 kg.
Liczba zawodniczek w kategorii: 4
1 miejsce – Nikola Smorońska
2 miejsce – Patrycja Michura
3 miejsce – Karolina Wątroba
3 miejsce – Patrycja Michura

Kumite Dziewcząt 2006 – 2007 +45 kg.
Liczba zawodniczek w kategorii: 4
1 miejsce – Wiktoria Nowak
2 miejsce – Zuzanna Trzupek
3 miejsce – Katarzyna Młynarczyk
3 miejsce – Ewelina Tokarz

Kumite Chłopców 2005 i starsi OPEN
Liczba zawodników w kategorii: 4
1 miejsce – Jakub Pietruch
2 miejsce – Kacper Studencki
3 miejsce – Krzysztof Malec
3 miejsce – Piotr Kuchnia

Kumite Dziewcząt 2005 i starsze OPEN
Liczba zawodniczek w kategorii: 3
1 miejsce – Oliwia Żak
2 miejsce – Dominika Dąbrowska
3 miejsce – Oliwia Żak


Rozdano również 3 nagrody specjalne:
   - Najmłodszy zawodnik turnieju – Nikodem Czyszczoń urodzony 2013 roku w grudniu!
   -Najlepsza zawodniczka – Aleksandra Szczypka (kat. 2012 i młodsze Open) – pokonała wszystkie 4 przeciwniczki na swojej drodze po 1 miejsce w kategorii.
   -Najlepszy zawodnik – Tymoteusz Halota (kat. 2012 i młodsi +30 kg.) – pokonał 3 przeciwników za każdym razem zdobywając dwukrotne wazari techniką mawashi geri na strefę jodan!

 
Sponsorem trzeciej edycji Limanowskiej Ligi Junior Karate Classic IKO Nakamura była firma N.O.W.I., która od kilku tygodni mocno wspiera naszą sportową działalność.
Panie Andrzeju, Panie Grzegorzu dziękujemy bardzo za wspieranie naszego klubu. DŌMO ARIGATŌ!
Już teraz możemy powiedzieć, że 4 edycja klubowej ligi – N.O.W.I. Kyokushin Cup 2020 zostanie również rozegrana pod patronatem N.O.W.I. i odbędzie się zaraz po feriach zimowych 2020 roku.
Za słodki poczęstunek dziękujemy firmie pana Pawła Opoki – Pracownia Wypieków!
Za całą obsługę w sieci, projekty dyplomów, banerów dziękujemy firmie Net-Factory na czele z sensei Marcinem Guzikiem.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Limanowska Telewizja TV28.pl –www.tv28.pl
Inicjatorem Limanowskiej Ligi jest sensei Marcin Guzik, który na początku 2018 roku poddał pomysł by cyklicznie organizować turniej tylko dla dzieci i młodzieży trenującej w naszym klubie. Walki stały na wysokim poziomie, mieliśmy okazję zobaczyć nokauty, wazari i wiele serca włożonego w każdą walkę przez tych młodych wojowników. Klubowy turniej to idealna okazja do spróbowania swoich sił na macie i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, to taki “przedstart” przed turniejem regionalnym czy ogólnopolskim. Wewnętrzny turniej to także okazja by dokonać przeglądu naszych sekcji i grup. Ogromne słowa uznania z tego miejsca kieruję w stronę naszych instruktorów: sensei Zbigniewa Gągola (Nowy Sącz), sensei Marcina Guzik (Limanowa grupy młodsze), Sensei Tadeusza Dyrka (Limanowa), sensei Justyna Woźniak (Łososina Górna), którzy na co dzień pracują z dziećmi i przekazują im swoje umiejętności nabyte latami treningów i startów w zawodach. Podziękowania kieruję również w stronę rodziców, którzy mocno wspierają swoje pociechy na drodze Kyokushinkai – bez Was nie było tego turnieju! OSU! – shihan Zbigniew Goliński 5 dan

Jestem dumny z postawy każdego zawodnika, dla wielu z was był to pierwszy turniej karate w życiu, wielu sięgnęło po kolejne medale i wielu nas bardzo pozytywnie zaskoczyło swoją postawą w walce! Gratulacje! Cieszę się, że mój pomysł się spodobał, że organizujemy naszą klubową ligę cyklicznie. Za nami 3 edycja, już planujemy kolejną, prawdopodobnie odbędzie się tuż po feriach zimowych 2020, a gdyby tego było mało na wiosnę szykujemy w Limanowej coś naprawdę dużego i będzie to nie lada gratka dla fanów sportów walki. OSU! – sensei Marcin Guzik 2 dan

  źr. Limanowski Klub Kyokushin Karate

Tagi

GALERIA