Chór CANTICUM IUBILAEUM ogłasza nabór!

Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM ogłasza nabór. Wszystkich chętnych, którzy chcą śpiewać w chórze , odznaczają się dobrym głosem i słuchem muzycznym, dyrygent i zarząd zaprasza na grudniowe próby. Osoby dorosłe oraz młodzież szkół ponadpodstawowych, która zechce śpiewać, chórzyści serdecznie zapraszają na próby 3 i 6 grudnia 2019 r. na godzinę 18:45 do sali w Domu Pielgrzyma przy limanowskiej bazylice. Zespół rozpoczyna przygotowywanie repertuaru kolędowego na zbliżające się koncerty, a to najlepszy okres aby dołączyć do chóru i rozpocząć swoją przygodę ze śpiewaniem.


Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej działa od
2 stycznia 1998 roku pod dyrekcją organisty Marka Michalika, absolwenta Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i studiów podyplomowych z zakresu chórmistrzostwa
w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Głównym celem i zadaniem chóru jest dbanie o piękno oprawy liturgii mszy świętej. Członkami chóru są wyłącznie muzycy amatorzy - uczniowie szkół średnich, studenci, osoby pracujące zawodowo i będące juz na emeryturze.  Poza tą działalnością zespół bierze udział w licznych występachi koncertach w kraju i za granicą. Średnio rocznie występuje kilkadziesiąt razy. W swoim dorobku posiada kilka nagranych płyt oraz wiele koncertów ze słynnymi orkiestrami m.in. Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Krakowskiej Młodej Filharmonii, Orkiestrą Kameralnej L’Estate Armonico  i innymi. Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM  jest laureatem ponad trzydziestu konkursów chóralnych, o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Zespół nagrał cztery płyty CD (Adoremu Dominum, Pokłon Jezusowi, Pani nasza Limanowska, Deus Caritas est). Chór koncertował w Austrii, Niemczech, Słowacji, Włoszech, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Węgrzech ,Rumunii i Ukrainie. Zespół koncertował dla Jana Pawła II i Benedykta XVI. Za swoją działalność i osiągnięcia chór został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przez Radę Miasta Limanowa medalem i tytułem ZA ZASŁUGI DLA MIASTA LIMANOWA, przez Zarząd Sejmiku Województwa Małopolskiego - medalem POLONIA MINOR oraz ZŁOTYM KRZYŻEM MAŁOPOLSKIM,  przez Zarząd Główny Federacji Chórów Kościelnych CAECILIANUM - medalem GLORIAM DEI CANTARE. Prezydent Andrzej Duda uhonorował dyrygenta chóru Marka Michalika i prezesa chóru Krzysztofa Młynarczyka BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI. W 2018 roku TVP Kraków nagrała o chórze film pt. RADOŚĆ ŚPIEWANIA. W listopadzie 2019 r. chór wziął udział w koncercie „W hołdzie Ojczyźnie i Maryi limanowskiej Pani”, który transmitowała TV Trwam z limanowskiej bazyliki. 

mgr inż. Krzysztof Młynarczyk
Prezes Zarządu Chóru Mieszanego

 

Tagi