I OTWARTE ZGRUPOWANIE KUMITE MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU KARATE – Limanowa

30 listopada 2019 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Limanowej odbyło się I Otwarte Zgrupowanie Kumite MOZK. W wydarzeniu wzięło udział 70 karateków z 10 klubów z Małopolski oraz Podkarpacia, którzy reprezentowali liczące się światowe organizacje Kyokushin Karate. Podkreślić trzeba, iż do Limanowej przyjechało wielu utytułowanych młodych zawodników, w tym medaliści Mistrzostw Polski i Europy.

Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem tego wydarzenia był ARS Klub Kyokushinkai z Limanowej, kierowany przez sensei Arkadiusza Sukiennika (4 Dan) przy współudziale Małopolskiego Okręgowego Związku Karate.

Zgrupowanie było ukierunkowanie na doskonalenie umiejętności walki. Zgodnie z przyjętymi założeniami trzygodzinny blok treningowy obejmował głównie sparingi w grupach wiekowych, w jakich odbywa się rywalizacja sportowa w Kyokushin Karate, tj. 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat, +18. W planie było również omówienie i przybliżenie szczególnie młodym zawodnikom przepisów i zasad sędziowania walki sportowej w Karate Kyokushin.

Wydarzenie rozpoczęło się od oficjalnego otwarcia i przywitania gości, którego dokonali: sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan) oraz prezes zarządu MOZK shihan Roberta Kopciowski (5 Dan). Następnie sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan) przeprowadził dla wszystkich wymagającą, półgodzinną rozgrzewkę, po której zawodnicy przystąpili do głównego punktu zgrupowania, czyli do walk sparingowych. Po blisko dwugodzinnych walkach sparingowych shihan Robert Kopciowski (5 Dan) przeprowadził szkolenie z zakresu przepisów walki sportowej w Karate Kyokushin oraz zasad sędziowania.

Nadzór merytoryczny oraz opiekę nad bezpiecznym przebiegiem walk sprawowali się: shihan Tadeusz Krygowski (6 Dan), shihan Robert Kopciowski (5 Dan), sensei: Ewa Pawlikowska (4 Dan), sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan), sensei Leszek Ptak (4 Dan), sensei Krzysztof Kopciowski (3 Dan).

Zgrupowanie zostało bardzo pozytywnie odebrane zarówno przez zawodników oraz przez  kierowników klubów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, iż takie seminaria mają bardzo dużą wartość szkoleniową, pozwalają zawodnikom realnie i efektywnie doskonalić umiejętności walki. W związku z tym podjęto decyzję by zgrupowanie zainicjowane przez sensei Arkadiusza Sukiennika (4 Dan) odbywało się cyklicznie, średnio raz na dwa miesiące. Ustalono, iż następne zgrupowanie zostanie zorganizowane przez sensei Ewę Pawlikowską (4 Dan) w Nowym Targu.

Można śmiało stwierdzić, iż Limanowa kolejny raz wpisała się w historię rozwoju Kyokushin Karate, jako miejsce, w którym zainicjowano ważne wydarzenie dla rozwoju tej dyscypliny sportu.

Małopolski Okręgowy Związek Karate oraz ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa jako  organizatorzy I Otwartego Zgrupowania Kumite składają serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Bieda oraz Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej - Panu Wiesławowi Wójtowicz za nieodpłatne użyczenie hali sportowej na potrzeby przeprowadzonego zgrupowania. Osu!

ARS Klub Kyokushinkai - Limanowa