LIMANOWA GOSPODARZEM MIĘDZYNARODOWEGO WYŚCIGU KOLARSKIEGO

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na 22. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka”, który odbędzie się 8 sierpnia 2020 r. w Limanowej. Impreza pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, współorganizowana jest przez Województwo Małopolskie, Powiat Limanowski, Miasto Limanowa, przy współpracy z gminami Limanowa, Kamienica, Łukowica, Słopnice.

Memoriał Henryka Łasaka to najwyżej klasyfikowany jednodniowy wyścig kolarski rozgrywany w Polsce, od lat zaliczany jest do najważniejszych punktów w międzynarodowym kalendarzu kolarskich imprez. Wyścig rokrocznie cieszy się dużą popularnością. Limanowa w tym roku przyjęła rolę gospodarza.  Na linii startowej w naszym mieście spotykają się kolarze światowej klasy, zarówno utytułowani, reprezentujący różne państwa i renomowane ekipy, jak i młodzi zawodnicy, którzy mają w dorobku medale mistrzów świata i Europy. Kolarzom towarzyszyć będą kibice i fani wyścigów rowerowych z całej Polski. Liczymy, że kolarska rywalizacja rozgrzeje serca kibiców.

Odbyło się już spotkanie organizacyjne wyścigu, w którym wzięli udział: Prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich  Mieczysław Nowicki, Dyrektor Wyścigu  Tadeusz Mytnik oraz Dyrektor Techniczny Wyścigu Przemysław Kwarta. W spotkaniu uczestniczyli również Starosta Limanowski  Mieczysław Uryga oraz Burmistrz Miasta Władysław Bieda. Zapadły już konkretne ustalenia, co do trasy wyścigu, która będzie mierzyć ponad 30 km. Zawodnicy przemierzać ją będą 4 razy. Start oraz meta będą oczywiście na limanowskim rynku, więc liczymy na walory widowiskowe imprezy. O szczegółach wyścigu będziemy jeszcze informować.

Tagi