CHÓR CHŁOPIĘCY Z WIZYTĄ W WATHLINGEN

Zaprzyjaźniona gmina Wathlingen już poraz kolejny zaprosiła Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej na koncertowanie z okazji rozpoczęcia Adwentu. W dniach 26 – 27 listopada kocertowali kilkakrotnie, między innymi w kościele St. Ludwig w Celle,  w kościele St. Marien w Wathlingen oraz podczas tradycyjnych jarmarków świątecznych.

Stworzyli również oprawę muzyczną podczas niedzielnej mszy św. w kościele ewangelickim w Wathlingen. Każdorazowo koncerty spotkały się z wielkim aplazuzem i uznaniem ze strony słuchaczy. Członkowie chóru zwiedzili również Celle,poznali najciekawsze miejsca w zbiorczej gminie Wathlingen. Pobyt chóru był szansą róznież na poznanie kultury regionu, tradycji świątecznych, obyczajów i to dzięki rodzinom, które udzieliły gościny. Koncerty cieszyły się wielkim zainteresowaniem i poraz kolejny chór otrzymał zaproszenie na koncertowanie.

Foto: Łukasz Kempny