MŁODZIEŻ Z WATHLINGEN W LIMANOWEJ

W ramach partnerstwa miast LIMANOWA-WATHLINGEN przebywa w naszym mieście młodzież z gminy Wathlingen w Niemczech. 13–osobowa grupa uczestniczy w projekcie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWN), przygotowanym przez  Stowarzyszenie Miast i Gmin Partnerskich Limanowej.

Podczas 8-dniowego pobytu niemiecka młodzież i ich polscy koledzy zwiedzają Limanową i okoliczne miasta. Przewidziano m.in. wyjazd do kopalni soli w Wieliczce, zwiedzanie Krakowa, spływ przełomem Dunajca, ognisko integracyjne, wycieczki rowerowe do miejsc atrakcyjnych widokowo i mających znaczenie historyczne dla miasta i regionu.
Ważnym punktem programu było spotkanie w Urzędzie Miasta z Przewodnicząca Rady Miasta - Ireną Grosicką oraz Burmistrzem Miasta - Władysławem Biedą.
Opiekę nad realizacja programu i wizyty sprawuje Stowarzyszenie Miast i Gmin Partnerskich Limanowej, stąd niemiecka młodzież mieszka w limanowskich rodzinach co zapewnia pełną integrację i rozwój partnerstwa młodego pokolenia.