LIMANOWA-TRUSKAWIEC jubileusz 10-lecia partnerstwa miast

W 1997 r. rozpoczęła się współpraca Limanowej z ukraińskim miastem – Truskawcem . Truskawiec to międzynarodowej sławy kurort mieszczący 20 sanatoriów, 20 pensjonatów i kilkanaście hoteli , przyjmujący jednorazowo 16 tys. kuracjuszy.

W Truskawcu tryska 14 źródeł wartościowych dla zdrowia wód mineralnych.
Jubileusz partnerstwa miast stał się okazją do spotkania głów i przedstawicieli obu miast. W doniosłej atmosferze na sesji Rady Miasta 30 listopada br.władze miasta Limanowa i miasta Truskawiec podpisały oficjalną umowę o współpracy międzynarodowej. „Podpisana umowa to przedłużenie współpracy na następne 10 lat” – powiedział burmistrz Marek Czeczótka, podpisując umowę. Natomiast Mer Miasta Tryskawiec Lew Gritsak stwierdził, że współpraca daje obopólne korzyści. „Uczymy się wiele od Was. Dużo inicjatyw limanowskich przenosimy do Truskawca. Wzorujemy się na pracy Rady Miasta Limanowa – podkreślił Mer Lew Gritsak” . Miasta w zawartej umowie współpracy na kolejne 10 lat zobowiązały się do:

• rozwijania współpracy międzynarodowej jako jednego z czynników rozwoju regionów,
  • stworzenia warunków sprzyjających współpracy w zakresie oświaty, organizowania wspólnych imprez sportowych, kulturalnych i innych,
  • stworzenia warunków dla wspólnego postępu poprzez stymulacje rozwoju gospodarczego,
  • zadeklarowania zdecydowanej woli zbliżenia społeczeństw obydwu miast, zwracając szczególną uwagę na rozwój współpracy regionów,
  • dążenia do zacieśnienia dwustronnych stosunków i nadania im jakościowo nowego wymiaru.