40 LAT RAZEM

W dniach 16-18 września br. liczna delegacja mieszkańców miasta Limanowa odwiedziła miasto partnerskie Dolny Kubin na Słowacji. Wymiana  zorganizowana została w ramach projektu transgranicznego „40 lat razem” realizowanego przez Limanowski Dom Kultury i współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.

Celem projektu jest podsumowanie i promocja trwającej już od 40 lat współpracy pomiędzy miastami Limanowa i Dolny Kubin oraz poszerzenie współpracy i zacieśnienie kontaktów pomiędzy mieszkańcami.
Tegoroczne Dni Kubina odbyły się pod hasłem „40 lat współpracy miast Limanowa i Dolny Kubin”. W ramach tej imprezy w Kubinie zaprezentowały się limanowskie zespoły muzyczne oraz artyści i rzemieślnicy z  naszego miasta. Odbyła się również „Degustacja Potraw”, podczas której mieszkańcy Dolnego Kubina mieli okazję zakosztować potraw regionalnych partnera z Polski. W Galerii Sztuki w Kubińskim Domu Kultury zaprezentowano prace, które powstały w czasie majowego pleneru w Limanowej, a także odbyła się promocja nowej publikacji, tj. albumu prezentującego zaprzyjaźnione miasta wraz z płytą muzyczną.

Tagi