WYCIECZKI

 

Z LIMANOWEJ WSZĘDZIE BLISKO . . .

 

 
Miasto spełnia rolę ważnego węzła komunikacyjnego. Tu bowiem krzyżują się ważne dla działalności transportowej szosy: Bielsko – Rabka – Limanowa – Nowy Sącz – Krosno – Sanok oraz Bochnia – Limanowa – Kamienica – Szczawnica. Z miasta wychodzi również cały system dróg o znaczeniu lokalnym łączący ten ośrodek administracyjny z otoczeniem. Władze miasta czynią starania w zakresie budowy obwodnicy, której istnienie przyczyniłoby się do poprawy warunków komunikacyjnych w mieście, a w szczególności do odciążenia Rynku, a więc najstarszej i najciekawszej z punktu widzenia turystyki zabudowy miasta. Ta inwestycja przyczyni się także do poprawy stanu środowiska w centrum miasta częściowo eliminując zarówno uciążliwe spaliny, jak i hałas pochodzący od środków transportu, a tym samym zwiększy atrakcyjność turystyczną rynku. W mieście zlokalizowana jest również stacja kolejowa na linii Chabówka – Nowy Sącz. Jej odległość od znaczących ośrodków Regionu wynosi odpowiednio:

 

  • Kraków - 90 km
  • Zakopane – 85 km
  • Nowy Sącz – 25 km
  • Tarnów - 70 km
  • Krynica – 60 km

 
Propozycje dla turystów zmotoryzowanych :
 

Do Starego i Nowego Sącza ( 40 km) . W Starym Sączu zwiedzanie zabytkowego rynku i klasztoru sióstr Klarysek założonego w XIII w przez św. Kingę. Ze Starego Sącza do Nowego Sącza to już tylki kilka kilometrów. Sądecki gród do niedawna stolica województwa nowosądeckiego – jest ośrodkiem życia kulturalnego regionu, w centrum miasta sporo zabytkowych budowli.

 

W Pieniny (60 km) - spływ Przełomem Dunajca, Zalew Czorsztyński , uzdrowisko Szczawnica; w drodze Gorczański Park Narodowy.

 

Do Szczawnicy, wąwozu Homole i Jaworek  ( 70 km) Z Limanowej do Kamienicy , Krościenka w kierunku Szczawnicy (miejscowość uzdrowiskowa pięknu Park Górny, możliwość wyjazdu kolejka krzesełkową na górę Palenica . Ze Szczawnicy w kierunku Jaworek – do wąwozu Homole.
 

Do Zakopanego (90 km) - zimowej stolicy Polski i w Tatry- jedyne w Polsce góry typu alpejskiego, w drodze zwiedzić można Nowy Targ i uzdrowisko Rabka. Dla osób posiadających ze sobą paszporty i „zieloną kartę” proponujemy wycieczki na Słowację np. zwiedzanie kurortów tatrzańskich po południowej stronie Tatr.
 

Do Krynicy (100 km) - doliną rzeki Poprad , na trasie zabytki Starego Sącza, Nowego Sącza oraz uzdrowiska : Piwniczna i Muszyna.

Do Krakowa(100 km) - dawnej stolicy Polski , na trasie kopalnie soli w Wieliczce i Bochni.


Do Oświęcimia (150 km) - na trasie zabytkowy zespół Kalwarii Zebrzydowskiej i rodzinne miasto papieża Jana Pawła II.