ZAPROSZENIE NA SESJĘ RADY MIASTA LIMANOWA

1810 ZAPROSZENIE NA SESJĘ RADY MIASTA LIMANOWA

Zapraszam na XV Sesję Rady Miasta Limanowa. Sesja odbędzie się w sali narad Urzędu Miasta Limanowa w dniu 25 października 2019 r. o godzinie 10.00.

Limanowski Chór Chłopięcy laureatem konkursu PKN Orlen

1710 Limanowski Chór Chłopięcy laureatem konkursu PKN Orlen

Program grantowy PKN Orlen „Moje Miejsce na Ziemi” jest największym skierowanym do lokalnych społeczności. Miło nam zakomunikować, że Stowarzyszenie Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej został laureatem tego Programu. Do konkursu złożonych zostało 2100 wniosków, program Stowarzyszenia był jednym z 276 wyróżnionych. Otrzymana nagroda zostanie przeznaczona na szkolenie chóru chłopięcego.

Gramy razem dla Darii!

1610 Gramy razem dla Darii!

LKS Płomień oraz LKS Mordarka zapraszają na mecz Charytatywny dla Darii! Niedziela 20 października godzina 15:00 stadion Płomienia im. Zygmunta Łątki.

Występ Zespołu Mob rozpoczął jesienny cykl koncertów w limanowskim muzeum

1610 Występ Zespołu Mob rozpoczął jesienny cykl koncertów w limanowskim muzeum

W piątkowy wieczór 11 października limanowskie muzeum wypełniła muzyka, która przyciągnęła liczną grupę wielbicieli dobrego brzmienia. Zespół Mob w składzie Kuba Tokarczyk, Jakub Kozub, Wojtek Klimczak oraz Adam Leśniak, dał wyśmienity koncert, który był interesującą mieszankę alternatywnego popu, bluesa, jazzu i rocka.

„Zaćmienie Słońca w Chile”

1610 „Zaćmienie Słońca w Chile”

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej w kręgu magicznej astronomii, urzekającego Chile i niecodziennego widoku. W piątek 11 października gościliśmy miłośników astronomii i podróży - profesora Witolda Piskorza i Łukasza Maślańca.

Radny Miasta Limanowa z tytułem Profesora Oświaty

1610 Radny Miasta Limanowa z tytułem Profesora Oświaty

W piątek, 11 października 2019 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyły się ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego. Tego dnia zasłużeni nauczyciele oraz pracownicy oświaty otrzymali odznaczenia państwowe, medale, nagrody Ministra Edukacji Narodowej, a także tytuły honorowego Profesora Oświaty.

JUBILEUSZ PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ Z MIEJSKIMI ODZNACZENIAMI

1610 JUBILEUSZ PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ Z MIEJSKIMI ODZNACZENIAMI

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz, świętowała jubileusz 50-lecia swojego istnienia. Na uroczystości, która odbyła się w siedzibie szkoły, wręczone zostały odznaczenia okolicznościowe przyznane przez Radę Miasta Limanowa.

101 szczytów z okazji z 101 rocznicy

1510 101 szczytów z okazji z 101 rocznicy

W dniach 9-11 listopada 2019 r., już po raz drugi, odbędzie się wielka akcja "101 szczytów w 101 rocznicę". W całym kraju, równolegle, ludzie kochający piesze wędrówki zdobędą 101 polskich szczytów, w tym m.in. Jasień w Beskidzie Wyspowym. Organizatorem i pomysłodawcą jest portal Aktualne Warunki w Górach.

ROZPOCZĘŁY SIĘ PRACE PRZY WYMIANIE NAWIERZCHNI W RYNKU

1410 ROZPOCZĘŁY SIĘ PRACE PRZY WYMIANIE NAWIERZCHNI W RYNKU

W ramach prac remontowych zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni wraz z podbudową, powstaną nowe chodniki, zmieniony zostanie układ drogi. Utworzona zostanie zatoka przystankowa dla komunikacji miejskiej. Inwestycja ma na celu poprawę przejezdności oraz bezpieczeństwa w ruchu samochodowym i pieszym.