LIMANOWA-TRUSKAWIEC jubileusz 10-lecia partnerstwa miast

1902 LIMANOWA-TRUSKAWIEC jubileusz 10-lecia partnerstwa miast

W 1997 r. rozpoczęła się współpraca Limanowej z ukraińskim miastem – Truskawcem . Truskawiec to międzynarodowej sławy kurort mieszczący 20 sanatoriów, 20 pensjonatów i kilkanaście hoteli , przyjmujący jednorazowo 16 tys. kuracjuszy.

Kolędujemy wraz ...

0601 Kolędujemy wraz ...

Najpiękniejsze polskie kolędy we współczesnych aranżacjach rozbrzmiewały w Limanowskim Domu Kultury podczas tradycyjnego Koncertu Noworocznego dedykowanego przez Burmistrza mieszkańcom miasta. Na spotkanie noworoczne w pierwszą niedzielę Nowego Roku przybyli przedstawiciele parafii ...

DR STEPAN GORDIYEVICH PRZYJACIELEM MIASTA LIMANOWA

2201 DR STEPAN GORDIYEVICH PRZYJACIELEM MIASTA LIMANOWA

Dr STEPAN GORDIYEVICH z Międzynarodowej Kliniki Rehabilitacyjnej w Truskawcu otrzymał uchwałą Rady Miasta Nr XL/295/2009 z dnia 30-12-2009. tytuł i medal „Przyjaciel Miasta Limanowa”. Wręczenia zaszczytnego tytułu dokonał Przewodniczący Rady Miasta Ryszard Kulma i Burmistrz Miasta Marek Czeczótka w obecności dzieci i rodziców, którzy korzystają z wielkiej pomocy i opieki dr Gordiyevicha podczas leczenia w truskawieckiej klinice.

FOLDER

2704 FOLDER "40 LAT RAZEM"

W ramach projektu "40 lat razem" realizowanego przez Limanowski Dom Kultury i współfinansowego przez Unię Europejską, opracowano wspólne wydawnictwo miast: Limanowa-Dolny Kubin, które zawiera informacje o miastach. o ich historii, kulturze, turystyce i o tym co warto zobaczyć. Folder opisuje również wspólnie realizowane projekty, a także historię 40-letniej wspólpracy obydwu miast. Uzupełnieniem albumu są piękne fotografie.

TRANSGRANICZNY DIALOG KULTUROWY W OBIEKTYWIE

2704 TRANSGRANICZNY DIALOG KULTUROWY W OBIEKTYWIE

Miejska Bilioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej, realizowanej w ramach polsko - słowackiego projektu  pod nazwą Transgraniczny Dialog Kulturowy w Obiektywie. Uroczysty wernisaż odbędzie się w dniu 14 maja 2010 roku o godzinie 17.00 w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej (ul. M. B. Bolesnej 13)

ZOBACZ DIALOG W OBIEKTYWIE

1005 ZOBACZ DIALOG W OBIEKTYWIE

W najbliższy piątek, 14 maja w limanowskiej Miejskiej Galerii Sztuki odbędzie się uroczyste otwarcie i inauguracyjny wernisaż nagrodzonych i wyróżnionych prac w polsko-słowackim konkursie fotograficznym TRANSGRANICZNY DIALOG KULTUROWY W OBIEKTYWIE. Początek o godzinie 17.00. Zapraszamy gorąco wszystkich, którzy w mniejszym bądź większym stopniu interesują się fotografią.

UMOWA PARTNERSKA

3105 UMOWA PARTNERSKA

28 maja 2010r. odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Limanowa i Rady Miasta Dolny Kubin z okazji Jubileuszu  40-lecia współpracy partnerskiej. Oba miasta sprzyjają wszechstronnemu i bezpośredniemu związkowi między ich mieszkańcami, szczególnie między młodzieżą dążąc do lepszego wzajemnego poznania się jak również wymiany informacji, programów i założeń ideowych.

PRZYJACIELE ZE SŁOWACJI - ODZNACZENI MEDALAMI

3105 PRZYJACIELE ZE SŁOWACJI - ODZNACZENI MEDALAMI

Na sesji w dniu 28 maja br. Przewodniczący Rady Miasta Ryszard Kulma wręczył odznaczenia miejskie przyznane przez Radę Miasta Limanowa przyjacielom ze Słowacji - zasłużonym dla wspólpracy partnerskiej miast Limanowa-Dolny Kubin.

TRANSGRANICZNY DIALOG KULTUROWY W OBIEKTYWIE – PROMOCJA FOTOALBUMU

0909 TRANSGRANICZNY DIALOG KULTUROWY W OBIEKTYWIE – PROMOCJA FOTOALBUMU

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na spotkanie promocyjne fotoalbumu, będącego efektem polsko – słowackiego fotokonkursu p.n. TRANSGRANICZNY DIALOG KULTUROWY W OBIEKTYWIE.
Promocja fotoalbumu (egzemplarz bezpłatny) odbędzie się 10.09.2010r. o godzinie 17.00 w limanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. M.B.Bolesnej 13, I piętro). Wstęp wolny.

40 LAT RAZEM

2009 40 LAT RAZEM

W dniach 16-18 września br. liczna delegacja mieszkańców miasta Limanowa odwiedziła miasto partnerskie Dolny Kubin na Słowacji. Wymiana  zorganizowana została w ramach projektu transgranicznego „40 lat razem” realizowanego przez Limanowski Dom Kultury i współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.