PRZEKAZANIE OCZYSZCZACZY POWIETRZA W MIEJSKICH PLACÓWKACH

PRZEKAZANIE OCZYSZCZACZY POWIETRZA W MIEJSKICH PLACÓWKACH PRZEDSZKOLNYCH.

 

         Program  LIFE to przede wszystkim edukacja mieszkańców w zakresie ochrony powietrza .W ramach programu, na mocy umowy między Urzędem Miejskim w Limanowej a  Województwem Małopolskim, do miejskich przedszkoli  trafiły oczyszczacze powietrza Olansi HealthCare CO Ltd .

         Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem to poważne zagrożenie dla zdrowia, stąd decyzja o wyposażeniu żłobków, przedszkoli i klubów malucha w całej Małopolsce w urządzenia oczyszczające powietrze.

          Każda obdarowana placówka przeprowadziła akcje edukacyjną z zakresu ochrony powietrza przy udziale Ekodoradcy. W Limanowej oczyszczacze trafiły do 3 miejskich przedszkoli i miejskiego  żłobka .

 

               Dnia 10.10.2018r  uroczyste zajęcia odbyły się w oddziale przedszkolnym przy ZSP nr 4 w Limanowej

http://www.zsp4.limanowa.pl/dziekujemy-za-oczyszczacz-powietrza/ 

 

Dzieci przygotowały spektakl ekologiczny „Czyste powietrze ” i wystawę prac plastycznych wykonanych wspólnie z rodzicami. Podczas prezentowanych przez Ekodoradcę doświadczeń  poznały właściwości fizyczne powietrza a na podstawie prezentacji - źródła zanieczyszczeń oraz możliwości  przeciwdziałania smogowi.

             W czwartek 12.10.2018 zajęcia odbyły się  w Przedszkolu nr 1 i Żłobku Miejskim.

 https://limanowianin.in/2018/10/16/najmlodsi-wiedza-juz-jak-walczyc-ze-smogiem-i-nie-tylko-zdjecia/   

https://www.facebook.com/przedszkolelimanowa1/

 

Maluchy wysłuchały ekologicznej bajki, otrzymały  odznaki i uwieczniły zajęcia pamiątkowymi  zdjęciami w foto-budce .Poprzez doświadczenia, zabawy ruchowe  i gry ekologiczne  poznawały problem smogu . Po części warsztatowej- ponad 170 dzieci   -zasadziło symboliczne drzewko "LIFE" i  śpiewająco przemaszerowało w okolicy z transparentami , skandując ekologiczne hasła.

 

               Natomiast w Zespole Szkolno -Przedszkolnym  nr 1  dzieci złożyły ślubowanie i otrzymały dyplomy „Ambasadora czystego powietrza”  .Przyrzeczenie uwieczniły własnym podpisem   na liście zaplombowanym w kapsule czasu -przekazanej do rąk Pani Dyrektor .Po  części  artystycznej

i warsztatowej  przemaszerowały przez miasto i wokół rynku -zwracając uwagę na siebie a w szczególności  na problem niskiej emisji.

  https://zss1limanowa.edupage.org/photos/#gallery/651

 

           Młodzi ambasadorzy liczą na kolejne oczyszczacze w swoich placówkach ,a organizatorzy na efekt swojej kampanii wśród mieszkańców.

 

GALERIA