Konkurs- "List do Sąsiada"

14 LISTOPADA DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

 

             Już 14 lat temu Fundacja Ekologiczna ARKA ustanowiła Dzień Czystego Powietrza właśnie  na dzień 14 listopada. Akcja każdego roku się rozrasta. Miasto Limanowa również przyłącza się do akcji  i ogłasza konkurs w ramach programu LIFE:

 

KONKURS-„LIST DO SĄSIADA”

 

       Konkurs ma charakter otwarty  i jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym ,szkolnym (uczniowie klas I do VIII i gimnazjum)   z terenu Miasta Limanowa.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie : napisać do sąsiada list, którego celem będzie namówienie go do zmiany źródła ogrzewania na bardziej ekologiczne. Dzieci powinny wykorzystać sztukę argumentacji i przekonać adresata pozytywnymi aspektami, że takie ogrzewanie jest zdrowsze, lepsze, wygodniejsze i po prostu, że warto!!

Przewidziano 3 nagrody o wartości : 250zł, 200 zł , 150zł .

Akcja promocyjna realizowana jest w ramach zintegrowanego Projektu LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”

Regulamin , kartę zgłoszenia i załączniki do pobrania -poniżej.

 

Jednocześnie w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego

BURMISTRZ MIASTA LIMANOWA APELUJE:

NIE PAL ŚMIECI !!

Przypominamy, że zgodnie z obowiązująca ustawą, wprowadzony jest  całkowity zakaz spalania odpadów komunalnych w piecach a wszyscy mieszkańcy objęci są opłatą za wywóz odpadów. Gmina ma obowiązek odbioru od właścicieli nieruchomości zamieszkałych każdej ilość odpadów komunalnych. Pozbywanie się śmieci na własną rękę stwarza ryzyko dotkliwych sankcji finansowych. Za palenie śmieci grozi grzywna w wysokości 5000 zł. Dlatego zachęcamy do tego, aby segregować odpady i wszystkie przekazywać podmiotowi odpowiedzialnemu za ich odbiór.