I m-ce uczennic z SP2 w konkursie o uzależnieniach

21.02.2019 r. w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbył się drugi etap konkursu wiedzy o uzależnieniach „Bądź przezorny 2019”. Do finału zakwalifikowało się 20 dwuosobowych drużyn z powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego. Drużyną, która reprezentowała Szkołę Podstawową nr 2 w Limanowej były Kinga Pacut i Kinga Koza z klasy VI a.

Zadaniem każdej drużyny było udzielenie wyczerpującej odpowiedzi na pięć pytań otwartych, związanych z tematyką uzależnień. Uczennicom limanowskiej szkoły pytania nie sprawiły trudności – dziewczynki okazały się bezkonkurencyjne. Za zwycięstwo w konkursie otrzymały atrakcyjne nagrody - hulajnogi elektryczne.

Organizatorzy konkursu przygotowali dla uczestników szereg atrakcji, m.in. zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego, czy spacer w „narkogoglach” i „alkogoglach”. Wszyscy zainteresowani mogli przez chwilę poczuć się, jak osoby będące pod wpływem środków odurzających. Dla wielu przejście kilku kroków w specjalnych okularach okazało się nie lada wyzwaniem.
Gratulujemy dziewczynom wygranej i życzymy mnóstwa frajdy z otrzymanych nagród!