IX POWIATOWY KONKURS „BEZPIECZNY INTERNET”

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii komunikacyjnych Internet stał się w XXIw. najpopularniejszym narzędziem służącym do porozumiewania się. Do tej nieograniczonej „kopalni wiedzy” sięgamy podczas nauki i pracy, ale również w poszukiwaniu źródeł rozrywki. Należy jednak pamiętać o mądrym korzystaniu z owego dobrodziejstwa cywilizacyjnego, by nie przyczynił się on do niepożądanych zachowań, dlatego bardzo istotne jest propagowanie bezpieczeństwa w sieci.

Doskonale zdają sobie z tego sprawę organizatorzy IX Powiatowego Konkursu „BEZPIECZNY INTERNET”, który odbył się 28 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Limanowej przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Limanowej.

Honorowy patronat nad konkursem objął Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa, Mieczysław Uryga Starosta Limanowski oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Nadrzędnym celem konkursu jest szerzenie profilaktyki związanej ze świadomym i rozsądnym użytkowaniem mediów, uświadamianie zastosowań Internetu oraz kształtowanie pozytywnych wzorców zachowania w wirtualnej rzeczywistości.

Do konkursu przystąpiło w tym roku 36 uczniów z 19 szkół z terenu powiatu limanowskiego. Ich zadaniem było rozwiązanie pisemnego testu, który obejmował pytania z zakresu wiedzy o Internecie.

Wszystkich przybyłych przywitał dyrektor szkoły mgr Wiesław Stanik, który życzył uczniom powodzenia w zmaganiach konkursowych.

Podczas gdy uczniowie w skupieniu rozwiązywali test 16 opiekunów uczestniczyło w szkoleniu pt. „Cyberprzemoc”, które poprowadziły panie Halina Rams i Renata Bugajska ze Stowarzyszenia Sursum Corda z Nowego Sącza. Szkolenie przewidziano również dla uczniów, którzy po słodkim poczęstunku spotkali się z sierż. szt. Dariuszem Cibą, by posłuchać o niebezpieczeństwach związanych z nierozważnym korzystaniem z Internetu oraz o sposobach przeciwdziałania przemocy w sieci.

Komisja konkursowa  zajęła się w tym czasie poprawą prac i wyłoniła zwycięzców. Oto oni:
I miejsce Jakub Hybel – Szkoła Podstawowa nr 1 w Przyszowej
II miejsce Marcin Banaś – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
III miejsce Jakub Szewczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
IV miejsce Bartłomiej Żak - Szkoła Podstawowa w Rupniowie

Gratulujemy szerokiej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs nie odbyłby się, gdyby nie nasi hojni sponsorzy, którzy rozumiejąc potrzeby szkolnictwa i pomagając zrealizować nasze inicjatywy przekazali środki finansowe, bez których niemożliwy byłby zakup cennych nagród. Warto w tym miejscu dodać, że żaden z uczestników oraz opiekunów nie wrócił bez upominku. Oto lista sponsorów:
URZĄD MIASTA LIMANOWA, STAROSTWO POWIATU LIMANOWSKIEGO, DR WEB, TYMBARK MWS SP. ZO. O. SP. K, F.H.U. Blach-Dach, F.H.U. DW GSM Dawid Wójs, EMITER Sp. J., VOLVOX, AJRON Salon Meblowy, F.G.P.H.U. JACKÓWKA, F.H.U. PLASTUŚ, PUNKT WIDZENIA KLINIKA OKA

Sponsorom składamy szczere i serdeczne podziękowania.

Organizatorami konkursu byli:
mgr Izabella Sułkowska-Pieczonka - wicedyrektor szkoły