Limanowska ,,Dwójka" w międzynarodowym projekcie edukacyjno-humanitarnym

Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej uczestniczy w międzynarodowym projekcie edukacyjno-humanitarnym ,,Face To Face With The World". W ramach realizacji projektu uczniowie klas siódmych wraz z wychowawczyniami paniami Justyną Klimek oraz Magdaleną Romankiewicz, podejmują działania mające na celu nawiązanie przyjaźni ze szkołą w Lilongwe w Malawi.

Do tej pory udało się zorganizować dwie akcje charytatywne:,,Owocowy kiermasz" oraz ,,Kiermasz Bożonarodzeniowy". Dochód ze sprzedaży samodzielnie wykonanych ozdób oraz owoców został przeznaczony na zakup pomocy naukowych, przyborów szkolnych, zabawek oraz słodyczy dla biednych dzieci z Afryki. Pierwsze dary dotarły już do adresatów.

 

W organizację akcji aktywnie włącza się cała społeczność szkolna. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele chętnie wspierają klasy biorące udział w projekcie: przynoszą niepotrzebne ubrania, pomagają w wykonywaniu ozdób na kiermasz oraz oferują pomoc finansową.

 

Uczestnictwo w projekcie wiąże się również z rozwijaniem kompetencji językowych. Uczniowie wraz z nauczycielami nawiązują połączenia video z nauczycielem z Afryki, panem Mcbrown Shawą oraz jego uczniami, nagrywają filmiki, piszą wiadomości i wykonują projekty na temat Limanowej, naszego kraju itp. Wszystko w języku angielskim.

,,Face To Face With The World" jest nowym doświadczeniem, które uświadamia nam, że są na świecie dzieci, które borykają się z problemami dużo poważniejszymi, jak nasze.

Tagi

GALERIA