Sukces limanowskiej „Trójkiˮ

W dniach 10 i 12 grudnia 2019  na Uniwersytecie Pedagogicznym odbyła się V edycja Małopolskiego Konkursu Wiedzy o Kulturze i Historii Stanów Zjednoczonych organizowanego przez Bibliotekę Główną, oraz  Konsulat Generalnego USA w Krakowie.

Uczniowie  szkół podstawowych i ponadpodstawowych odpowiadali w formie ustnej i pisemnej na pytania przygotowane przez ekspertów z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. W jury zasiadali Amy Steinmann, Konsul ds. Prasy i Kultury, Janina Galas (American Center Cracow) Joanna Pottle  (Fulbright Researcher), Justin Little Consul Intern – General Consulate.
10 grudnia  trzyosobowa drużyna z Zespołu Szkół nr 3 w Limanowej  pod opieką  nauczyciela Pani Joanny Fiejtek pokonała kilkanaście innych reprezentacji. Skład zwycięskiej drużyny: Weronika Pażucha, Magdalena Nowak, Patryk Adamczyk
Do konkursu łącznie  przystąpiło 64 uczniów z 24 szkół województwa małopolskiego. Uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą o amerykańskiej historii, kulturze, geografii i polityce. Pytania, przygotowane przez redakcję „Zoom in on America”, oparte były na materiałach ukazujących się w tym elektronicznym miesięczniku.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 grudnia z udziałem władz uczelni: Prof. Bogusława Skowronka – Prorektora ds. Kształcenia, Patricka  T. Slowinskiego – Konsula Generalnego USA w Krakowie oraz Pani Kariny Sękowskiej  – przedstawiciela Firmy Pocketbook, Sponsora. 

Tagi

GALERIA