V Międzyszkolny Pięciobój Języka Angielskiego

11 czerwca, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4 w Limanowej, odbyła się V edycja Międzyszkolnego Pięcioboju Języka Angielskiego. Wzięli w niej udział najlepsi z najlepszych ze wszystkich limanowskich szkół miejskich. Boje były bardzo zażarte, o poszczególnych miejscach zadecydowały pojedyncze punkty.

11 czerwca odbyła się V edycja Międzyszkolnego Pięcioboju Języka Angielskiego. Wzięli w niej udział najlepsi z najlepszych ze wszystkich limanowskich szkół miejskich. Boje były bardzo zażarte, o poszczególnych miejscach zadecydowały pojedyncze punkty. Uczniowie musieli zmierzyć się z pięcioma konkurencjami:

Who is Who? (rozpoznawanie znanych Brytyjczyków, podawanie nazwisk),

Song (odbiór tekstu słuchanego, uzupełnianie brakujących słów) – w tym roku była to piosenka Adama Lamberta „Ghost Town”,

Questions (gramatyka, tworzenie pytań do podanych odpowiedzi),

UK – quiz (test wiedzy ogólnej w języku polskim),

Phrasal verbs (znajomość wybranych czasowników frazowych).

I miejsce zajęła drużyna z ZSP nr 1 – Wiktoria Gucia, Franciszek Wrona, Bartłomiej Szubryt.

II miejsce przypadło drużynie SP nr 3 w składzie: Justyna Stach, Dominika Mazur oraz Szymon Fiejtek.

III miejsce zajęła drużyna z SP nr 2 – Oliwia Przechrzta, Mateusz Nawalaniec, Barbara Górka

IV miejsce (honorowe) przypadło uczniom ZSP nr 4 – Anna Michalik, Maksymilian Wyżycki, Jakub Zapała.

Nad całością czuwała organizatorka i pomysłodawczyni konkursu – Ewa Binek.  Opiekę merytoryczną nad uczestnikami sprawowały ich nauczycielki angielskiego: pani Justyna Klimek (SP nr 2 ), pani Monika Futiakiewicz (ZSP nr 1) i pani Joanna Fiejtek (SP nr 3).

Dla uczestników przewidziane były atrakcyjne nagrody (m.in. głośniki blutetooth, powerbanki, pendrive’y, słuchawki, pozycje książkowe etc.).

Sponsorami nagród byli: Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż Władysław Bieda oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

Serdecznie dziękujemy!