Nauka w czasie pandemii w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4

Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkolno – Przesdzkolnego nr 4 w Limanowej bardzo aktywnie spędzają czas na poszerzaniu swojej wiedzy i umiejętności, pomimo zajęć na odległość. Szczególnym zaangażowaniem wykazują się dzieci z klas najmłodszych.

Tworzą prace plastyczne i techniczne tj. zabawki z materiałów wtórnych, kolorowe łódeczki, smaczne kanapki, czytają edukacyjne bajki, pomagające zrozumieć obecną sytuację np.  „Bajkę o złym Królu Wirusie i dobrej Kwarantannie” Moniki Bródki. Ambitnie biorą udział w przedstawieniach teatralnych wyreżyserowanych przez samych siebie i rodzeństwo. Pomysłom nie ma końca.

Starsi uczniowie także nie marnują czasu. W tym tygodniu klasy 8 szkoły podstawowej zmierzą się z zadaniami na próbnym egzaminie ósmoklasisty organizowanym przez Centralną Komisję Edukacyjną. Ma on mieć charakter ćwiczebny i być ostatnią diagnozą przed prawdziwym egzaminem.

Nauczyciele poza codziennymi kontaktami z uczniami oraz przygotowaniem ciekawych lekcji biorą udział w licznych szkoleniach online, pomagających zmierzyć się z tą trudną dla wszystkich sytuacją. Wszyscy czekają na koniec obostrzeń i powrót do szkoły.

Tagi

GALERIA