Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej

"Musimy pokonać nasz lęk przed przyszłością. Ale nie możemy go do końca pokonać inaczej, jak tylko razem." /św. Jan Paweł II/

Rok szkolny 2019/2020 przejdzie do historii jako eksperyment w edukacji. Ponad trzy miesiące temu, z powodu ogólnoświatowej pandemii koronawirusa, szkoły zostały zamknięte i przeszły w system nauczania zdalnego. Nikt z pedagogów, uczniów, rodziców nie był przygotowany na taką sytuację. Naruszony został wieloletni, powszechny rytm nauczania. Uczniowie i nauczyciele zostali zmuszeni do konieczności pozostania w domu i prowadzenia nauczania przez internet. Wymagało to przestawienia się na nowe metody edukacji, olbrzymiego zaangażowania nauczycieli, uczniów i ich rodziców, którzy ambitnie wspierali pedagogów i swoje potomstwo w realizacji programu szkolnego.

Nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej podołali temu wyzwaniu. Co więcej, jeszcze przed pandemią, jak każdego roku, zorganizowali obchody Dnia Niepodległości w Łososinie Górnej, gościli przybyłych na uroczystość 90–lecia Górskiej Szkoły Rolniczej, a także (już w rzeczywistości edukacji zdalnej) uczcili 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Dziś nadszedł upragniony, dla uczniów i nauczycieli dzień – koniec roku szkolnego. Akademia została zrealizowana online przez uczniów klasy 8b, którym pomagała pani Małgorzata Rychlewska. Można ją obejrzeć na kanale Youtube: https://youtu.be/4AvvoA5kcOc

Uczniowie mogli także uczestniczyć we mszy św. w parafialnym kościele w Łososinie Górnej. Proboszcz parafii ks.dr Kazimierz Fąfara zwrócił uwagę na trud nauczania zdalnego, pogratulował jednocześnie nauczycielom poradzenia sobie w nowej rzeczywistości.

Świadectwa rozdali wychowawcy klas, przestrzegając rygorów sanitarnych. Najlepsi uczniowie zostali dodatkowo nagrodzeni wartościowymi książkami. Finaliści konkursów kuratoryjnych, Anna Matras oraz Michał Giza otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku, samych słonecznych dni i bezpiecznego powrotu do szkoły i normalności już we wrześniu.