Wigilia w Miejskim Przedszkolu nr 2

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Szczególnie wyczekiwanym momentem jest Wigilia, dlatego w rodzinie Miejskiego Przedszkola nr 2 przeżywana jest ona bardzo uroczyście.

W dzień przedszkolnej Wigilii 20.12.2019 r. w całym przedszkolu od rana panowała radosna, świąteczna atmosfera. Z każdej sali dobiegał radosny śmiech dzieci oraz unosił się zapach pierników i świerkowych gałązek.
O wyznaczonej  godzinie wszystkie grupy zebrały się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć świąteczne przedstawienie pt. „Opowieść małej gwiazdki” przygotowane przez dzieci z najstarszej grupy. Wspaniały występ, wystrój sali i wspólny  śpiew najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Po występie głos zabrała  Pani Dyrektor Halina Kożuch, która złożyła dzieciom i ich rodzinom oraz wszystkim pracownikom przedszkola życzenia zdrowych, radosnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia. Następnie dzieci wróciły do swoich sal, aby wspólnie spożyć wigilijny obiad. Po wysłuchaniu fragmentu Ewangelii św. Łukasza, dzieci złożyły sobie nawzajem świąteczne życzenia podczas dzielenia się opłatkiem. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia. Wigilia w przedszkolu upłynęła w prawdziwie rodzinnej atmosferze.
  

Tagi

GALERIA