Koncert kolęd w Miejskim Przedszkolu nr 2

Jednym z wielu zadań przedszkola jest rozwijanie słuchu muzycznego, wrażliwości muzycznej dziecka oraz przygotowanie go do odbioru muzyki, dlatego w piątkowe przedpołudnie dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 uczestniczyły w muzycznym spotkaniu z uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej.

Uczniowie Szkoły Muzycznej wraz z nauczycielami zaprezentowali kolędy i pastorałki podczas koncertu o charakterze audycji muzycznej, dzięki której słuchacze mogli poznać różne instrumenty. Były to te instrumenty, na których dzieci i młodzież uczą się grać w Szkole Muzycznej. Dzieci poznały wygląd i brzmienie różnych instrumentów: wiolonczela, klarnet, gitara, trąbka, akordeon, skrzypce, flet. Młodzi artyści starali się pokazać różnorodne brzmienie każdego instrumentu. Przedszkolaki z chęcią włączyły się śpiewem do akompaniamentu znanych im kolęd i pastorałek. Odpowiednio dobrany repertuar, dobry kontakt z widzami, miła i radosna atmosfera, sprawiły, że koncert był bardzo interesujący.
Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania dla nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej za wzruszający koncert.

Tagi

GALERIA