22 września 2020 Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2020

 

22 września 2020

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2020

 

 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany każdego roku w połowie września. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

 

Czym jest ETZT?

 

Kampania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu skupia się głównie na:

 

·         zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu (komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa);

·         zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o negatywnych konsekwencjach tradycyjnego transportu spalinowego;

·         stworzeniu miasta bardziej przyjaznego mieszkańcom.

     

          My również zachęcamy by w dniach od 16-22 września przesiąść się na rower czy korzystać ze wspólnych dojazdów tzw. carpooling. w czasie drogi do pracy ,szkoły czy nawet przedszkola ,tym bardziej ,że pogoda nadal sprzyja.

Z tej okazji proponujemy abyście pochwalili się swoimi działaniami na rzecz „ mobility week”, mogą to być zdjęcia zarówno  z trasy wycieczkowej czy też z  rowerowego dojazdu do pracy lub szkoły.

Dla pierwszych 5 zdjęć przesłanych na adres emol@miasto.limanowa.pl  - gadżety promocyjne programu LIFE : praktyczna ekotorba i  kubek  #LIFE ( nie zapomnij podać danych kontaktowych !)

 

 

Z wikipedii:

Carpooling, car-pooling – system upodobniający i dostosowujący samochód osobowy do transportu zbiorowego. Polega na zwiększaniu liczby pasażerów w czasie przejazdu samochodem, głównie poprzez kojarzenie osób dojeżdżających do pracy lub nauki na tych samych trasach.

#limanowawzdrowejatmosferze #life #ekodoradca

 

GALERIA